У цій новині започатковую нову рубрику яка буде присвячена корисним OSINT-інструментам для пошуку і збору первинної інформації з відкритих джерел, яка може згодитись у виконанні експертиз інструментальних НЛО-спостережень і всього, що пов’язане з цією тематикою. Ця рубрика буде повністю україномовною, а також буде надана перевага безкоштовним інструментам.
1.Виявлення підробки фото за шумовим аналізом – інструмент Forensically, метод «noise-analysis»
Принцип роботи: видаляються всі елементи зображення, окрім шуму, тоді чим більший відсоток повзунка «opacity» — тим більше шуму. Для виявлення всіх прихованих елементів, повзунком пройдіть всі рівні шуму — кожен рівень може як показати, так і приховати певні елементи.
Перевагами є: розпізнавання імпортованих об’єктів на зображенні; чудово працює з якісними зображеннями, так як редаговані частини будуть нетипового складу; можливість проаналізувати гео-теги і EXIF. Недоліком є те, що метод не розпізнає сліди клонування тобто копіювання об’єктів з того самого зображення
2.Виявлення підробки фото за шумовим аналізом – інструмент Forensically, метод ELA «error-level-analysis»
Розбиває зображення на малі блоки та стискає їх, тоді як результат утворюються «помилки». Якщо зображення нередаговане, помилки є однорідними, без різких змін
3.Виявлення підробки фото за шумовим аналізом – інструмент Forensically, метод «clone detection»
Цей інструмент є доповненням попереднього, і вміє розпізнавати сліди клонування зображення
4.Виявлення підробки фото за шумовим аналізом – інструмент Maver, IVA
Image Verification Assistant — комплексне рішення для виявлення слідів редагування на фото за всіма методами по фото, тоді залишається тільки співставити результати. Працює тільки з оригіналами фото і вміє аналізувати мета-дата.
При переносі фрагменту з одного зображення на інше (з іншою якістю), фрагмент зберігає оригінальне стискання. Тобто, якщо вставити PNG з поганою якістю на фото з кращою, цей метод з великою долею вірогідності виявить сліди редагування. Оскільки він стискає зображення на всіх рівнях, і за рахунок того, що редаговані частини ведуть себе по іншому, вони починають контрастувати.
5.Калькулятор паралакса НЛО
Інструмент для розрахунку видимого зміщення або різниці орієнтації неопізнанного літального об’єкта, що розглядається з двох різних позицій.
Джерело інформації Bellingcat
6.Інструмент для аналізу і зміни мета-даних EXIF — інструмент TheXifer
TheXifer — веб-сервіс для рендерингу та візуалізації інформації метаданих EXIF, вбудованих у фото, відео або PDF-файли. Безкоштовний функціонал.
Більш детально його роботу описано у моїй статті – читати
7.Інструмент для аналізу і зміни мета-даних EXIF — інструмент Exif Pilot
Метадані можна редагувати: змінювати дату створення, геолокацію, пристрій, на який було зроблено фото або відео, додавати або видаляти інформацію про софт, в якому було редаговано і т.д. Отже, майже будь-яка інформація може бути модифікована. Тому не потрібно посилатися на метадані як на достовірну інформацію, яка не може бути піддана сумнівам.
8.Інструмент для аналізу мета-даних EXIF — це інструмент EXIFtool
Для видобування метаданих з різних мультимедійних файлів, в т.ч. аудіо та відео.
9.Ідентифікація тварин та рослин — інструмент INaturalist
Це онлайн карта, що містить величезну базу даних спостережень за тваринами і рослинами (більше 214 мільйонів даних спостережень) по всьому світу. Очевидно, тут наявна інформація майже про кожну тварини і кожну рослину, а завдання сервісу, допомогти з їхньою ідентифікацією. Також варто звернути увагу на фільтри пошуку які є досить гнучкими. Можна задати категорію, до якої відноситься вид (птахи, земноводні, комахи тощо) та ключові слова, які його описують, наприклад: «синій, метелик», задати пору року або точну дату, коли ви його спостерігали. Також, можна задати конкретну зону пошуку на карті. Можна задати навіть просто область, і сервіс покаже всі рослини та тварини, які поширені на цій території, одразу з відображенням та фотознімками (зробленими з конкретно х цієї території) цих видів на мапі. Об’єми інформації дійсно вражають, тобто, це не 100-200 видів на область.
10.Ідентифікація тварин та рослин — інструменти Ebird + Merlinallaboutbirds
Ebird — ідентифікує птахів на фото або відео, навіть за особливостями їхнього щебетання.
Merlinallaboutbirds — тут можна перевірити, у яких куточках земної кулі вони поширені.
Інструмент Merlinallaboutbirds
Чекайте продовження, так як цікавих інструментів ще досить багато…
Станьте нашим подписчиком и получайте новости уфологии на почту!