Рис.1 Радіометрія об’єкта на другому фото за допомогою функції SNR Cross-Section i Radiometric Slope в ПЗ IPACO
В кінці вересня на FB-сторінку Ukrainian SRCAA „Zond” надійшло повідомлення від Віталія Х., що 26.09.2023 поблизу Рівного знімкував птахів і в кадр випадково папав НЛО. З фотографом звязався експерт інформаційно-аналітичного відділу УНДЦА «Зонд», редактор ресурсу «Новости Уфологии» Ігор Калитюк: Пізно вечером я зустрівся і заакетував очевидця та отримав оригінали знімків.
Завантажити всі 3 фотознімки в .CR2-форматі оригіналу і відскановану анкету в .PDF
Дата і місце зйомки: 2023:09:26 13:35 біля села Хотин, Шпанівська сільська громада, Рівненська обл., Україна.
Етап 1. Ідентифікація птахів: уважно розглядаючи фото птахів, було виявлено що на фото ніякі не яструби чи шуліки, а круки в раціон харчування яких можуть включатись комахи теж.
Рис.2 Порівняння птахів в небі (збільшується по кліку)
Рис.3 Птахом виявився крук (Corvus)
Етап 2. Ідентифікація видовженого сліду в небі який присутній лише на одному фото — ним виявилась павутина павуків сімейства Linyphiidae яку часто разом з павуками в період «бабиного літа» (фото зроблено саме в цей період) піднімає високо в небо. Не метеор і не конвективний слід літака.
Рис.4 Реалізація функції «адаптивні рівні» щоб більш детально розгледіти видовжений слід у небі на 20230926_IMG_5338.CR2
Рис.5. Функція Radiometric Cross-Section павутини на фото в ПЗ IPACO
Рис.6 Порівняльні зразки відблиску павутини — взято з мого довідника
Етап 3. Спроба ідентифікувати яркий об’єкт який виявився найбільш цікавим і є присутнім на всіх трьох фото. Здається, оболонка складається з кількох частин. Тоді це кластерний аеростат. Але все сильно піксельне. З іншого боку, оболонка еліпсоподібна, що характерно для великих плівкових аеростатів високого тиску.
Рис.7 Моделювання неба в ПЗ Stellarium 2023.09.26 13:35 з метою виключення припущення про видимість в напрямку ПН-СХ, азимутальної висоти 60°, наявних астрономічних обєктів (збільшити по кліку)
Рис.8 Архів метеозведень 2023.09.26 Рівне (збільшити по кліку)
Рис.9-10 Радіометрія об’єкта на решті фото за допомогою функції SNR Cross-Section i Radiometric Slope в ПЗ IPACO
Рис.11 Інверсивна радіометрія об’єкта
Рис.12 Порівняльні зразки відблиску метеозонду в небі — взято з мого довідника
Рис.13 Зразок китайського РЕБ-зонду які в лютому вторгнулись в повітряний простір США
Етап 4. Залучення колег: я звернувся з проханням надати експертну думку до експерта системно-аналітичного відділу УНДЦА «Зонд» Сергія Петрова: Об’єкт зі збільшенням схожий на метеозонд з підвісом — витягнуті білясті утворення розфокусовані і можуть бути подряпинами на лінзі камери, оскільки останній кадр яскравіший за попередні два. Для порівняння, зафіксований мною взимку метеозонд над Вільне біля Кривого Рогу.
Рис.14-17 Порівняння обєктів знімкованих біля Рівного і біля Кривого Рогу (збільшуються по кліку)
Одночасно я звернувся до інженера НТУУ «КПІ» експерта в галузі аеростатів Миколи Миронова і отримав наступну відповідь:
Даних по фото мало, але спробуємо зробити якісь висновки:
1. Чи був це радіозонд з латексною оболонкою, чи плівковий аеростат? Перша ознака — форма. Латексний аеростат на такій висоті має бути більш-менш круглий. Друга ознака — колір. Тут складніше, бо до знаменитого недавнього польоту китайського аеростата вважалось, що плівковий стратостат через теплові режими може бути лише прозорий. А значить, біленьке — то латексні радіозонди. Зараз це вже не категорично
2. Якщо обережно припустити, що це таки плівковий аеростат і має форму еліпса — тоді це аеростат високого тиску.
Про форми різних типів стратостатів можна подивитись тут
3. Оскільки на сьогодні дані про запуски радіозондів не публікують — інфу про можливі райони запуску аналізувати не можна. Якщо хочете більше дізнатися про стратостати, послухайте лекцію:
Ігор Калитюк, Сергій Петров та Микола Миронов
П.С. До експертизи фотознімків І.Калитюком була залучена спеціально зібрана «аналітична машина» що задіяна у проектах УНДЦА «Зонд» «Прорив-Ідентифікація» і «Спадок-Глобальний архів»
Рис.18 Аналітична машина (збільшити по кліку)
Станьте нашим подписчиком и получайте новости уфологии на почту!